Prodej dřeva

prodej dřevaV rámci prodeje dřeva jsme schopni nabídnout veškerý sortiment surového dříví pro účely průmyslového zpracování nebo jako dřevo palivové. 

Pilařská kulatina

Jehličnatá v délkách a kvalitách dle přání odběratele.

Vlákninové dříví

Pro výrobu buničiny a papíru.

Ostatní sortimenty

Surové kmeny, dřevovina, sloupovina, kulatina pro výrobu palet a ostatní.

Prodej palivového dříví

Měkké palivové dříví

Měkké dřevo pochází nejčastěji ze dvou druhů stromů:

  • Smrk
  • Borovice

Oba stromy jsou jehličnany a jako takové mají vysoký obsah pryskyřice. Značnou výhodou měkkého palivového dříví je, že stromy, ze kterých se vyrábí, jsou v našich zemích poměrně rozšířené. Díky tomu jsou snadno dostupné, což zase znamená snižování cen a větší možnost výběru.

Tvrdé palivové dříví

Dříví, které je nazýváno tvrdým, nejčastěji pochází z několika stromů, z nichž většina je listnatých. My Vám přinášíme možnost vybrat si z těchto druhů:

  • Buk
  • Dub
  • Javor
  • Jasan 

Na rozdíl od měkkého palivového dříví je to tvrdé vhodné pro dlouhotrvající a rovnoměrný žár. Pokud je dřevo dobře vyschlé, je ho možné skvěle využít jako palivo pro vaření nebo do krbu. Jelikož má mnohem nižší obsah pryskyřice, zato je však pevnější, má tendenci tvořit žhavé uhlíky, které značně prodlužují dobu, po kterou konstantně vyhřívá místnost.

Dříví vyrábíme pouze štípané na polena v délkách 25-100cm. Prodej je možný na našem skladu, případně je možnost odvozu až na místo určení. Minimální odběr je 10prms.

Ceny palivového dříví

Ceny se liší v závislosti na dřevině a dopravních vzdálenostech.

Mám zájem poptat palivové dřevo

Napište nám