Česky Deutsch

Výkup lesů aneb chci prodat les

prodej lesaVykupujeme lesní pozemky po celé ČR - se zásobou i již vytěžené!

Co budete k prodeji lesa potřebovat a jaká bude cena lesa?

V podstatě máte dvě možnosti, jakým způsobem Vás les prodat. První možností je, že celou agendu prodeje za Vás uděláme my, druhou možností je, že všechna potřebná potvrzení si na úřadech a institucích obstaráte sami.

1. Vše nechám na odbornících

Kompletní agendu prodeje lesa za Vás můžeme vyřešit my. Vzhledem k našim obrovským zkušenostem to bude pro Vás ve finále i jak časově, tak cenově výhodnější. Stačí nás poptat a my se o celou transakci postaráme. Jediné, co od Vás budeme potřebovat jsou čísla parcel, katastrální území a plná moc.

2. Vše si zařídím sám

Pokud chcete celou agendu podstoupit sami, níže dáváme podrobný návod, kde získat potřebné dokumenty.

Podstatnou skutečností je, zda-li máte k dispozici veškerou dokumentaci k lesu. Do této dokumentace můžeme zahrnout "Lesní hospodářský plán" (LHP) případně "Lesní hospodářskou osnovu" (LHO), přičemž součástí by měla být porostní mapa. Pokud tyto dokumenty nemáte, je možné jejich zapůjčení či pořízení u Vašeho odboru životního prostředí na místním Městském či obecním úřadě s rozšířenou působností. Pokud nevíte, ke kterému úřadu Váš les spadá, tak danou informaci zjistíte u "odborného lesního hospodáře", který má ze zákona povinnost dozoru nad Vaším lesem. Z velké části se jedná o Lesy ČR s.p.

Druhým dokumentem je aktuální "list vlastnictví" (LV). Tento dokument dostanete na katastrálním úřadě, případně na každé pobočce Czechpoint, který na vybraných poštách a městských či obecních úřadech.

Podpis smlouvy a cena lesa

V momentě, kdy je vše potřebné obstaráno, dochází k podpisu smlouvy. V rámci podpisu smlouvy budou vyplaceny peníze (hotovostí či převodem na účet). Kupní smlouvu poté vložíme do katastru nemovitostí, kde se zapíše a majetek je převeden do našeho vlastnictví. Celá transakce tímto končí.

Mám zájem prodat les

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.